pirmdiena, 2011. gada 12. decembris

Ja esi nolēmis palīdzēt, bet nezini kā…

Mums bieži jautā, ko labāk atvest, braucot ciemos pie suņiem un kaķiem patversmē. Esam sagatavojuši nelielu palīgrīku :)

Lietas, ko droši vari vest, braucot uz Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmi: 
1) makulatūra jebkura veida – tā Ulubelei vajadzīga vienmēr, jo derīgo (avīzes, kartoni) izmanto paklāju veidošanai uz betona, flīžu grīdām, bet nederīgo (žurnāli, brošūras, bukleti u.c papīra izstrādājumi) pa tiešo nonāk speciālā makulatūras konteinerā, ko pēc tam firma EKO bāze Latvija pārvērš naudā par nodoto tonnāžu un pārskaita kā ziedojumu patversmei. Makulatūras konteineri ir Līčos uz vietas, kad tie ir pilni, firma atbrauc un samaina. Tetrapakas nav makulatūra, tāpēc tās nevajag vest!!!
2) kārums dzīvniekiem mums Ulubelē skaitās suņu un kaķu konservi un sausie kaltējumi (cīpslas, kuņģi, peņi utt). Konservi lielā daudzumā tiek izlietoti mazajiem, vecajiem, kā arī saslimušajiem dzīvniekiem, kuriem jāiemāna zāles. Sauso barību mēs iepērkam vairumbāzē - pusprofesionālo, atbilstoši dzīvnieku vecumam;
3) katru dienu Ulubelē uzturas ap 140 suņu un 60 kaķu, tāpēc vienmēr aktuālas ir dažāda izmēra kakla siksnas suņiem, kā arī pastaigu pavadas. Labas un lētas ir brezenta siksnas un pavadas. Tāpat noder spēļmantiņas suņiem un kaķiem, kaķu tualetes un smiltis neierobežotā daudzumā;
4) āra suņiem būdās guļvietām lietojam tikai labas kvalitātes salmus, jo lupatas samirkst! Ja saimniecībā ir salmi, kas pašam īsti nav vajadzīgi, lūdzu atved suņiem! Iekštelpās izmantojam dabīga materiāla segas, pārklājus, palagus, dvieļus. Visu, kas ir kantains un viegli salokāms. Mēteļi, pufaikas, spilveni un milzīgi paklāji neder, lūdzam tos nereklamēt kā nepieciešamus;
5) ziemas sezonā aktualitāte Nr.1 Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos ir malka un briketes, vai granulas neierobežotā daudzumā. Telpas ir milzīgas, apkures katls rijīgs, bet kaķiem nekad nav par siltu un mazajiem suņukiem ar plānākiem kažociņiem vai dzīvniekiem pēc operācijām tāpat ir svarīgi atrasties siltumā un sausumā.

Vislielākais atbalsts Ulubeles rūpju bērniem, protams, ir izlemt atbildīgi par kāda dzīvnieciņa adopciju un draudzību uz mūžu.
Bet, ja nevari paņemt dzīvnieciņu, atbrauc ciemos uz Līčiem. Izved pastaigā suni vai samīļo kaķi. 140 suņu pastaigas 2 x dienā patversmes darbiniekiem aizņem ļoti lielu laiku. Obligātās pastaigas iznāk īsas, tāpēc dzīvnieki ļoti priecājas par papildus tikai viņiem veltīto laiku. Brauc uz patversmi atbilstošā, ērtā apģērbā, ko nav bailes arī sasmērēt, jo suņuki ir dažādi un vienam otram mīlestības izpausme – uzlēkt ar ķepām un samīļot – līst pāri malai. Velc ērtus, siltus un ūdensnecaurlaidīgus apavus. Gada vēsajā laikā noteikti paņem cimdus, jo, turot pavadu, rokas salst stiprāk, kā ikdienā.
Varbūt staigājot - kāds no viņiem iekritīs Tev sirdī un Tu vēlēsies kļūt par viņa krustvecāku, uzņemoties rūpes, sākot no sludinājumu izlīmēšanas dzīvnieka atrašanas vietā, līdz pat viņa iekārtošanai pie jauniem saimniekiem.
Patversmes darbinieki Tevi laipni sagaidīs, visu izrādīs un izstāstīs.

Mīļi gaidām Jūs ciemos
U komanda

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru